Pacientų sauga

Kas yra pacientų sauga?

Kalbėdami apie pacientų saugą, mes kalbame apie tai, kaip ligoninės ir kitos sveikatos priežiūros įstaigos apsaugo savo pacientus nuo klaidų, sužalojimų, nelaimingų atsitikimų ir infekcijų. Nors daugelis sveikatos priežiūros įstaigų gerai apsaugo savo pacientus, tačiau klaidų pasitaiko. Pacientų sauga turėtų būti kiekvienos sveikatos priežiūros įstaigos  prioritetas. Yra įstaigų, kur pavojus pacientui yra sunkiau išvengiamas, tačiau visuomet yra dalykų, kuriuos galima padaryti, kad apsaugotumėte save ir savo pacientus.

Klaidos, nelaimingi atsitikimai, infekcijos, traumos

Kai kuriose sveikatos priežiūros įstaigose pacientų sauga jau dabar yra svarbiausias prioritetas. Stiprios sveikatos priežiūros komandos sumažina infekcijų skaičių, atlieka patikrinimus, kad būtų išvengta klaidų, ir užtikrina stiprius ryšius tarp įstaigos personalo ir pacientų.

Tačiau kai kuriose įstaigose sveikatos priežiūros specialistų komandos dirba ne taip gerai, dėl to nukenčia  pacientų sauga. Jei vienas asmuo padaro klaidą darbe ir šalia nėra stiprios komandos, kuri būtų pasirengusi aptikti šią klaidą, pacientai gali patirti pavojingų komplikacijų, jų atsistatymas po ligos tampa ilgesnis ir t.t.

Medicinoje klaidų pavojus yra ypač didelis, o jų pasekmės gali būti ypač skaudžios tiek pacientui, tiek sveikatos priežiūros specialistui.

 

Koks skirtumas tarp pacientų saugos ir sveikatos priežiūros kokybės?

Pacientų sauga yra svarbus veiksmingos ir tinkamos sveikatos priežiūros sistemos, kurioje vyrauja kokybė, elementas. Štai kaip galima palyginti šias dvi sąvokas:

  • Pacientų sauga tai žalos nebuvimas.  Sveikatos priežiūros kokybė tai yra veiksminga, tinkama ir tikslinga sveikatos priežiūra, kuri atlikta laiku ir tinkamai.
  • Pacientų sauga yra skirta išvengti nepageidaujamų įvykių pasireiškimo. Sveikatos priežiūros kokybė orientuota į tai, kaip gerai veikia sveikatos priežiūros įstaiga.
  • Pacientų sauga mažina tikimybę, kad klaidos įvyks teikiant sveikatos priežiūros paslaugas. Sveikatos priežiūros kokybė iškelia kartelę, todėl tai bendrai pagerina sveikatos priežiūros paslaugas.

Kitaip tariant pacientų sauga pirmiausiai gali būti suprantama kaip žemutinė kokybės sveikatos priežiūroje  riba, tuo tarpu sveikatos priežiūros kokybė tai pageidautinas sveikatos priežiūros paslaugų kokybinis lygmuo.

Mes suteiksime reikalingas konsultacijas sveikatos saugos klausimais, atliksime auditus skirtus pavojingiausių pacientų saugai veiklų, procesų, procedūrų nustatymui. Parengsime pacientų saugos gerinimo planus, atliksime kontrolę ir priežiūrą.

Medicinos auditas

Reikia pagalbos?

Jei turite klausimų, reikalinga konsultacija sveikatos priežiūros kokybės, medicininio audito, dokumentų rengimo srityse -susisiekite su mumis ir kartu išspręsime Jūsų problemą.